понедельник, 23 марта 2020 г.


Дидактичний матеріал з української мови
7 клас
Прийменник
І. Словникові диктанти
Невидимість; не великий, а малий; не друг, а ворог; недисциплінований; небезпека; невміння щось зробити; символ непохитності і відданості Батьківщині; нещастя; немилосердя;.
(21 слово)
Час від часу, науково-популярний, заполоччю, неприязно, не списати, не спалити, неволити, непокоїтись, на-гора, яхт-клуб, щосили, цей-таки, уже ж бо, тритонний, спецшкола, схибити.
(23 слова)
Віддзеркалюється, нашвидкуруч, в цілому, по можливості, рік у рік, запанібрата, на славу, дедалі, анічого, унічию, наспіх, дощенту, колись-то, візаві, втричі, по честі.
(20 слів)
Чималий, якнайшвидше, прийшов-таки, ходи-бо, все ж таки, недоплачувати, нівідкіль, ні до чого, анічичирк, щодобовий, будь-що-будь, інженер-технік-технолог, кількасот, нібито, як-небудь.
II. Розподільний диктант
У першу колонку запишіть прийменники з іменниками, у другу –  прислівники. Поясніть написання прийменників та написання префіксів.
Спідлоба, з-під брови, з переляку, з-перед очей, знадвору, з-над хмар, спросоння, з-поміж приятелів, з початку розповіді, спочатку, знічев’я, спідсподу, з приводу повідомлення, з-проміж земляків, спозаранку, зненацька.
(25 слів)
IІІ. Вибірковий диктант
Випишіть з тексту сполучення слів, до яких входять прийменники.
Поясніть їх написання.
Якби комусь спало на думці викарбувати на мармуровій стелі імена всіх українських співаків, перед голосом яких світ схиляв голову і майже непритомнів від захвату, вона піднялася б у піднебесся чи не до самісінького сонця... Український голос – це наш унікальний генний код, що ревно плекається і збагачується від віку до віку як неоціненний скарб, можливо, саме в цьому наш секрет, таїна, гарант вічності і невичерпності? (З журналу)





Комментариев нет:

Отправить комментарий

Контрольна робота з теми: «Сучасна література. Зростання і взаємини зі світом» Початковий і середній рівні (по 1 б.) 1.Яку відо...